Zdeněk Bína

WEB | FACEBOOK | INSTAGRAM

Focení nejen očima

garant workshopu: Zeiss

 Hudebník a fotograf, který cestuje vždy s fotoaparátem při sobě. Rád fotí, hlavně v ulicích měst, snaží se neviditelně zachytit život tak, jak je. Objevuje nečekané okolnosti, které mají přímý vliv na výslednou fotografii. 

Tři roky je ambasadorem firmy Zeiss, výrobce legendárních objektivů. Společně pak organizují výstavy, přednášky a workshopy. Z jeho fotografií pak vznikl kalendář Zeiss pro rok 2018. 

Zdeněk Bína je český kytarista, zpěvák, skladatel a fotograf, který se do širšího povědomí dostal především jako frontman skupiny minus123minut, se kterou odehráli řadu koncertů nejen po celé Evropě, ale i v USA. Společně vydali šest alb, získali cenu Anděl v kategorii Objev roku (album Shooba Dooba) a dvakrát byli na tuto cenu nominováni - v kategoriích Rocková deska roku (album Home) a Nejlepší zvuk (album Mom). 

Do života mu ale vstoupila ještě další tvořivá síla, která se pro něj stala stejnou vášní jako hudba. "Nejdříve jsem chtěl jen co nejcitlivěji zachytit život s naší dcerkou Jasmínkou. Poté jsem díky cestování propadl focení života na ulicích - mít foťák pořád u sebe, mít už navždy pozměněný pohled na realitu, na lidi, na světlo a na situace, které se díky tomu všemu vytvářejí." 

Mezi další Bínovy počiny můžeme zařadit například spolupráci s Janem Hřebejkem na filmu Horem pádem a spolupráci na elektoronickém projektu Mythematica, který byl v roce 2009 oceněn žánrovou cenou Anděl. Pro ČTD složil hudbu k animovanému seriálu No No No!.

Popis besedy:

Během setkávání s fotografy se snaží povzbudit jejich opravdovou vášeň k focení, nutí fotografy a umělce, aby měli fotoaparát pořád při sobě a vysvětluje techniky a postupy při focení streetové, reportážní, portrétní i svatební fotografie. Odhaluje vše, k čemu na svých cestách s fotoaparátem došel - co je důležité, co ne a jak při focení komunikovat s lidmi.

Co by měl mít účastník s sebou:

  • Nic.

Co se účastník naučí:

  • Spíše se budeme učit společně.

Délka trvání:

  • 1,5 hodiny

Místo konání:

Kapacita kurzu:

  • 20 účastníků

Cena:

  • zdarma