Michal Krause

Capture One pro začátečníky i pokročilé


Fotograf divoké přírody, lektor (převážně) individuálních kurzů, autor řady článků a úspěšných knih o zpracování fotografií a v neposlední řadě hrdý X-Photographer - ambasador fotografické techniky Fujifilm X.

Fotografii se věnuji již déle než 15 let a prakticky celý život miluji přírodu a zvířata. Bylo tedy proto naprosto přirozené, že se tyto mé dvě vášně propojily a dnes se věnuji hlavně wildlife fotografii, kvůli které jsem navštívil čtyři kontinenty.

Od počátku roku 2015 působím na volné noze a většina mých aktivit nyní souvisí s fotografií. Věnuji se především vzdělávací a publikační činnosti: pořádám individuální fotografické kurzy, napsal jsem desítky článků a dvě úspěšné e-knihy. V roce 2017 jsem spoluzaložil prestižní fotografickou soutěž Czech Nature Photo.

Mé snímky uspěly v tuzemské soutěži Czech Press Photo (cena Trigema v roce 2015, účast na výstavách 2016 a 2017) a v mezinárodních soutěžích Wildlife Photo Contest 2017 (Highly Commended v kategorii Wildlife Portraits) a Windland Smith Rice Awards 2018 (Highly Honored v kategorii Birds).


Popis besedy:

Capture One je jednou z mála reálných alternativ k Adobe Lightroom s řadou zajímavých a efektivních nástrojů, které ocení profesionálové i nadšení amatéři. Během přednášky se podíváme na jeho možnosti od rychlého seznámení s uživatelským rozhraním a typickým workflow až po reálné ukázky úprav konkrétních fotografií, na nichž si předvedeme pokročilé techniky. Prostor dostanou i uživatelské dotazy a konkrétní problémy, které při používání Capture One potkáváte.

Délka trvání:

  • 180 minut

Místo konání:

Kapacita besedy:

  • 50 účastníků

Cena:

  • zdarma