Michael Jurák

Nikon Z7/Z6 - v reportážní a portrétní praxi

garant besedy: NIKON

Dlouholetý, nadšený fotograf se zájmem o digitální i klasickou fotografii. Patří mezi špičkové odborníky na fototechniku značky Nikon. V této společnosti také pracuje jako školitel. Pravidelně přednáší na tiskových konferencích, kde profesionálům a novinářům prezentuje novinky ze světa fototechniky Nikon. Vede kurzy fotografování a workshopy pro začínající i pokročilé fotografy po celé České republice a na Slovensku.

Zabývá se také černobílou fotografií na pomezí portrétu, reportáže a street fotografie. Při snímání krajiny se nesnaží zachytit velké celky, jeho vášní je totiž charakteristický detail. Dlouho se věnoval makrofotografii obojživelníků (rosnička zelená) v jejich přirozeném prostředí v okolí slepých ramen řeky Moravy.

Michael je dlouholetým členem fotoklubu Okamžiky ve Zlíně. Své snímky prezentoval na více než deseti společných výstavách v České Republice a ve Francii. Dvě autorské výstavy věnoval krajině rodné, jihovýchodní Moravy (My way) a milované jižní Francii (Les Fenetres). Často se účastní fotosoutěží v České a Slovenské Republice i na mezinárodních fotografických salónech. Publikuje v odborných časopisech a na internetu. Vedle digitální techniky pracuje také s klasickým filmem. V rámci vlastního projektu používá též dírkovou komoru a instantní technologie.


Popis besedy:

Co je možné dokázat zachytit s fotoaparátem Nikon Z a nejenom s objektivy NIKKOR Z? Základem systému mirrorless od společnosti Nikon je upevňovací bajonet s největším průměrem na světě, který umožňuje zachytit více světla. Více světla vám přinese podrobnější detaily, větší prostorovou hloubku i více barev. Úžasné snímky. Dokonalé videosekvence. Objektivy NIKKOR Z řady S. S větší světelností. Tišší. Ostřejší. Bajonet Nikon Z s extrémně velkým průměrem umožňuje konstruovat kompaktní objektivy s obrazovým polem ve formátu kinofilmu, které mohou zachycovat větší množství světla v celém obrazovém poli. Ještě vyšší světelnost. Ještě hlubší prostorová hloubka. Ostrost v celém obrazovém poli. Představíme si společně, co systém Nikon Z dokáže. Zaměříme se na použití FTZ adaptéru s vhodnými portrétními objektivy řady f1.4 a f1.8., na vhodné příslušenství a mnoho dalších užitečných vychytávek.

Délka trvání:

  • 90 minut

Místo konání:

Kapacita besedy:

  • 50 účastníků

Cena:

  • zdarma