Jindřich Nejedlý

Jak nafotit večerní párty

garant besedy: FOTORI

Kdy jsem vzal foťák poprvé do ruky si pamatuji naprosto přesně. Bylo to někdy okolo roku 2005 v prváku na vysoké. Dlouhé roky jsem fotil na kino a po večerech vyvolával na baryty brněnský street a vesnický dokument z Valašska. Jako hodně ostatních, nikdy mě to netáhlo k tomu, stát se profesionálem. Teprve až když jsem v roce 2012 nafotil dvě svatby kamarádům, tak jsme si doma s Pájou řekli, že by se tím dala přivydělat nějaká ta koruna. Začátkem 2013 se tak začal psát úplně jiný životní příběh, než bylo v plánu.

Svatebnímu a portrétnímu focení se věnuji šest let a nevím, co bych o mém přístupu napsal jinak než to, co máme na webu:

Neustálý hledač světla, krásy, emocí a příběhů, tak bych popsal sám sebe. Miluji světlo a snažím se díky němu vytvářet nádherné nezaměnitelné fotografie. Ve svatební den plynule přecházím mezi reportážní fotkou, portrétem, fashion pohledem a produktovou fotografí, protože každá situace si žádá jiný přístup. Chci, abyste z výsledku měli radost vy, vaši rodiče, prarodiče i kamarádi. Snažím se vyhýbat módním trendům, aby byla fotografie nadčasová jak obsahem, tak zpracováním. Jako svatební fotograf cítím jako povinnost vám poskytnou 100% zážitek, a proto se snažím vyhýbat kompromisům.


Popis besedy:

Párty je pro hodně svatebčanů nejzábavnější a nejdůležitější část svatebního dne. Kolikrát jste zažili ženicha, který se naplno uvolnil až s prvním tancem na parketu, a kolikrát jste chtěli zachytit svatbu opravdu kompletní? Svatební párty není jen do počtu, a proto by se nemělo podcenit ani její focení. Jindřich vám ukáže jeho přístup, jak atmosféru tanečního parketu zachytit naplno.

Noční párty je nezanedbatelná část svatebního dne a chci ji zachytit ve své neopakovatelné atmosféře. Chci jít lidem na tělo a vytvořit fotky, které podtrhnout tu pravou pařící atmosféru. Na workshopu vám ukážu svou cestu, jak toho docílit.

Co by měl mít účastník s sebou:

  • Digitální zrcadlovku nebo CSC fotoaparát libovolné značky

Co se účastník naučí:

  • vnímat světlo, používat rádiem odpalované blesky

Délka trvání:

  • 90 minut

Místo konání:

Kapacita besedy:

  • 50 účastníků

Cena:

  • zdarma